کد مطلب: 34875 تعداد بازدید: ۲۱۴

مدرسه علمیه حضرت معصومه علیها سلام دماوند

کارگاه آموزشی "نگرشی نو به حجاب "

سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰:۳۲
به گزارش رابط خبری مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها دماوند کارگاه آموزشی نگرش نو به حجاب ،حجاب میوه اعتقاد ، پوشش ظاهری نشانگر اعتقاد درونی با حضور استاد اسلاملو پژوهشگر عفاف وحجاب موسسه خیبر برگزار شد. این کارگاه که در روز یکشنبه 14/9/95 باهمکاری موسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر با حضور استاد اسلاملو پژوهشگر موفق در حوزه عفاف وحجاب ونویسنده بیش از 15 عنوان کتاب ومقالات متعدد برگزار شد.

به گزارش رابط خبری مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها دماوند کارگاه آموزشی نگرشی نو به حجاب ،حجاب میوه اعتقاد درونی  برگزار گردید.

به گزارش رابط خبری مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها دماوند کارگاه آموزشی نگرش نو به حجاب ،حجاب میوه اعتقاد ، پوشش ظاهری نشانگر اعتقاد درونی با حضور استاد اسلاملو پژوهشگر عفاف وحجاب موسسه خیبر برگزار شد.

 

این کارگاه که در روز یکشنبه 14/9/95 باهمکاری موسسه  فرهنگی هنری کاربردی خیبر با حضور استاد اسلاملو پژوهشگر موفق در حوزه عفاف وحجاب ونویسنده بیش از 15 عنوان کتاب ومقالات متعدد برگزار شد.

در این کارگاه طلاب تمامی پایه ها حضور داشتند. استاد اسلاملو مطالب کارگاه را در سه بخش 1-معرفی حجاب در آیات وروایات 2- حجاب از منظر ادیان مختلف 3- بررسی حجاب از دیدگاه اندیشمندان غربی  معرفی کردند .در بخش اول با اشاره به آیاتی از سوره نور واحزاب و تفسیر کلمه ی بخمرهن پرداختند .وروانشناسی رنگها را مطرح کردند .

ایشان در ادامه در بخش دوم با استفاده از پوسترهایی در زمینه حجاب تاریخچه ای از حجاب وشرایط آن در ادیان  مختلف را بیان کردند .

وی افزودند اندیشمندان غربی به تازگی به این نتیجه رسیدند که باید جوامع غربی به عفاف بازگردند و باز گشت به پاکدامنی به صورت یک انقلاب در آمریکا شروع شده است

واین نکته را یادآور شدند که برای بی  حجاب  باید از عفاف شروع کنیم ودر فضای بیرونی باید عفاف را مطرح کنیمودرادامه با معرفی انواع چادرها ومقنعه های موجود در بازار به مزایا ومعایب هر کدام از آنها اشاره کردند .

درساعت  آخر هم  شبهات پیرامون حجاب را مطرح وبا طلاب به بحث وگفتگو پیرامون آن پرداختند  وبه سوالات طلاب در این زمینه پاسخ داده شد..

گفتنی است کارگاه مورد نظر در 4 ساعت و با حضور همه  طلاب برگزار شد و مورد استقبال ایشان قرار گرفت

همزمان با برگزاری این کارگاه نمایشگاه محصولات عفاف وحجاب ونمایشگاه کتابهای موسسه خیبر( که از انتشارات تلاوت آرامش ناشر تخصصی محصولات حوزه یزن ،حجاب ،خانواده وسبک زندگی)  ولوازم التحریر ایرانی بر پا شد .