کد مطلب: 17459 تعداد بازدید: ۲۱۴

در روز سه شنبه مورخ 25/1/1394 پنجمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد در مدرسه علمیه حضرت معصومه علیها سلام برگزار گردید.

اخلاق در محضر استاد

سه شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۴:۵۱
به گزارش رابط خبری حوزه علمیه حضرت معصومه (س) در روز سه شنبه مورخ 25/1/1394 پنجمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد گرانقدر حجت الاسلام اقایی با موضوع دعا ی هشتم از صحیفه سجادیه برگزار شد.
در روز سه شنبه مورخ 25/1/1394 پنجمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد در مدرسه علمیه حضرت معصومه علیها سلام  برگزار گردید.
به گزارش رابط خبری حوزه علمیه حضرت معصومه (س)
در روز سه شنبه مورخ 25/1/1394 پنجمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد گرانقدر حجت الاسلام اقایی با موضوع دعا ی هشتم از صحیفه سجادیه برگزار شد.
طی این جلسه حاج آقا بحث هفته گذشته در مورد خشم را ادامه دادند وبیان کردند که  برافروخته شدن غضب در روابط خانوادگی باعث کم رنگ شدن محبت ،عاطفه وگسسته شدن رابطه ی همسران، والدین وفرزندان می شود .خشم از صفاتی است که در جامعه بسیاری از افراد گرفتار آن هستند که بواسطه آن هم به خود آسیب می زنند وهم به دیگران .
ایشان اضافه کردند قوه غضب اگر به تفریط کشیده شود بی انگیزه گی و بی تفاوتی  را به دنبال دارد
واگر در آن افراط شود اختیار عقل را می گیرد وانسان را از جاده شرع خارج می کند .کسی که مالک غضبش نیست مالک عقلش هم نمی تواند باشد .خشم شعله ای از آتش جهنم است. اگر در غضب اعتدال باشد انسان در هنگام خشم می بخشد وغضب خویش را فرو می خورد .
وی خاطر نشان کردند  ریشه های غضب 1- تکبر 2 – عجب 3 – شوخی 4 –مسخره کردند 5- ذل (احساس ذلت کردند)6-عیب جویی 7- لجاجت 8-مخالفت خوانی 9- مکر و حیله 10- جاه طلبی میباشد.
استاد  در پایان راههای درمان رافرمودند:1-شناخت ریشه غضب در خود 2- صبر و استقامت مداوم وطولانی در مقابل خشم 3- تا می توانیم عصبانی نشویم وبا گفتن صلوات واذکار وارد شده  از بروز خشم جلو گیری کنیم.