کد مطلب: 17298 تعداد بازدید: ۲۴۴

در روز سه شنبه مورخ 18/1/1394 چهارمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد در مدرسه علمیه حضرت معصومه (علیها سلام ) برگزار گردید.

اخلاق در محضر استاد

سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷:۴۲
به گزارش رابط خبری حوزه علمیه حضرت معصومه (س) در روز سه شنبه مورخ 18/1/1394 چهارمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد گرانقدر حجت الاسلام اقایی با موضوع دعا ی هشتم از صحیفه سجادیه برگزار شد.
در روز سه شنبه مورخ 18/1/1394 چهارمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد در مدرسه علمیه حضرت معصومه (علیها سلام ) برگزار گردید.
به گزارش رابط خبری حوزه علمیه حضرت معصومه (س)
در روز سه شنبه مورخ 18/1/1394 چهارمین جلسه از کارگاه اخلاق در محضر استاد گرانقدر حجت الاسلام اقایی با موضوع دعا ی هشتم از صحیفه سجادیه برگزار شد.
طی این جلسه استاد به تشریح هیجان غضب پرداختند  و فرمودند برای انسانها در زندگی موقعیت  ووضعیت و موفقیت و شکست پیش می آید که درموقعیت  سخت باوضعیت  بدی مواجه می شوند وعدم صبر و شکیبایی باعث برافروخته شدن  خشم می شود .غضب شعله ای برافروخته از آتش جهنم است که خانه ی دل را می سوزاند .
ایشان اضافه کردند سبب غضب شعله ور شدن آتشی است که در نهاد انسانها نهفته است که به خودی خود نعمتی الهی است .خشم اگر با شادی همراه باشد به غرور  با تعجب همراه باشد به جسارت  همراه با غم باشد تبدیل به حسد  و اگر با انتظار همراه باشد تبدیل به کینه می شود .اگر خشم باپذیرش باشد انسان می تواند خود را کنترل کند .
وی اضافه کردند در هیجانها باید هوش هیجانی داشت وباید درست فکر کرد ودرست انجام داد. محل غضب قلب است ومنشاء غضب  از قوه انتقام گیری است .